معرفی سامانه زیرساخت ابری، OpenStack
نگین عیوقی

رایانش ابری یک روش نوین پردازش است که در آن منابع سخت افزاری قابل گسترش و اغلب مجازی شده هستند و سرویس پردازش شده از طریق شبکه‌های ارتباطی مانند شبکه‌های محلی و اینترنت عرضه می‌شود.

هدف این مدل، سرویس‌دهی به کاربر بر اساس تقاضا است بدون آن که کاربر نیازی به تجهیزات خاصی برای پردازش داشته باشد یا از محل انجام این پردازش آگاه باشد.

در فصل اول این گزارش با مرور تعاریف و ویژگی‌های رایانش ابری با مفهوم ابر آشنا می‌شویم و ویژگی‌ها، مدل‌های خدماتی و مدل‌های استقرار ابر بیان می‌شود. در یکی از انواع مدل‌های خدماتی ابر، زیرساخت (در بستر مجازی) به‌صورت سرویس ارائه می‌گردد. این مدل برای مصرف کننده فراهم شده است تا بتواند از برنامه‌ای که روی زیرساخت ابری ارائه دهنده سرویس در حال اجراست، استفاده کند.

دراین لایه با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند اپن استک، کلود استک اوکالیپتوس و … می‌توان زیرساخت‌های ابری مثل شبکه، سرور، سیستم عامل، واحدهای حافظه یا حتی قابلیت‌های نرم افزار را مدیریت و کنترل کرد.

در فصل دوم، به معرفی و بررسی نرم افزار اپن استک می‌پردازیم و سپس در فصل سوم امکانات پنل مدیریتی اپن استک بررسی خواهد شد.

 


هیچ محتوای مرتبطی در دسترس نیست. این اپلیکیشن تمامی محتواهای مرتبط به محتوا اصلی از صفحه جاری را نمایش خواهد داد.
هیچ محتوای مرتبطی در دسترس نیست. این اپلیکیشن تمامی محتواهای مرتبط به محتوا اصلی از صفحه جاری را نمایش خواهد داد.
Top